Hastane Temizliği

Firmamızda hastane temizliği ve dezenfeksiyonu sağlık kuruluşunun boyutu ve hizmet verdiği alan dikkate alınarak planlanmaktadır.Hastaneye Temizlik Elemanı arayanlar firmamızla iletişime geçebilirler. Ekibimiz hastane temizliği talimatı dikkate alınarak çalışmalarını yürütmektedir.

Kendimiz ya da bir yakınımızın tedavisi ile ilgili olarak herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmak zorunda kalabiliyor ya da yatan hasta konumundaki yakınlarımızı ziyaret etmek üzere hastanelere yolumuzu düşürüyoruz. İnsan sirkülasyonunun fazla oluşu ve bu kişiler arasında değişik hastalıklara ait mikropları taşıyan kişilerin çoğunlukta olması, düzenli olarak profesyonel bir hastane temizliği yapılmasını gerektiriyor.

Profesyonel hastane temizliği aynı zamanda bu ortamlar için kullanılan temizlik malzemelerinin seçiminde de antibakteriyel olma özelliğine dikkat edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Firmamız tarafından gerek malzeme seçiminde gerekse hastanenin çeşitli bölümlerinin temizliğinde kullanılacak yöntemlerin belirlenmesinde titiz bir şekilde hareket edilerek, hasta ve yakınları ile sağlık çalışanlarını koruyacak hijyenik bir ortam oluşturulmaktadır. Yeterli uzmanlığa sahip deneyimli bir ekiple hastane temizliği uygulamasını gerçekleştirmiş olmamız sayesinde sağlık kuruluşlarında temizlik bakımından daha etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Hastane Temizliği Ve Dezenfeksiyonu

Sağlık kuruluşlarının büyük çoğunluğu kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Bu nedenle temizlik uygulaması sırasında hasta ve yakınları ile sağlık çalışanlarının işlerini zorlaştırmayacak şekilde hareket edilmesi önemlidir. Firmamızın gerçekleştirmiş olduğu Hastane Temizliği Ve Dezenfeksiyonu uygulamalarında temel amaç çok zaman harcamadan ve sağlık kuruluşunun kullanımını olumsuz etkilemeden en etkili sonucu alacak şekilde hijyenik bir temizlik sağlamaktır. Bunun için gerek işgücü gerekse araç gereç ve malzeme bakımından hastane temizliği öncesinde gerekli hazırlıklar tamamlanarak işe başlanmaktadır.

hastane-temizligi-ve-dezenfeksiyonu

Temizlik çalışmalarında en çok öne çıkması gereken husus, kullanılan malzeme ve yöntemlerin bakteri ve mikropları uzaklaştıracak özellikte olmasıdır. Malzemeler antibakteriyel özellikte olsa dahi, temizlikte kullanılan araç gereçlerin temiz kalmasına dikkat edilmediğinde etkili sonuç almak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, firmamızda hastane temizliği için kullanılan ekipmanların da devamlı temizlenmesine dikkat edilmektedir. Ekipman temizliği farklı alanlar arasında geçiş yapılacağı zaman gerçekleştirildiğinde sağlık kuruluşunun değişik alanlarındaki mikrop ve bakteriler ile tozların taşınmasına da engel olunması mümkün olmaktadır.

Hastaneye Temizlik Elemanı Arayanlar

Hastaneye temizlik elemanı arayanlar kesinlikle kurumsal bir firmadan destek almalıdırlar. Firmamızda bu temizlik sağlık kuruluşunun boyutu ve hizmet verdiği alan dikkate alınarak planlanmaktadır. Bu sayede iş gücü ve malzeme de kısa sürede temizliği sonuçlandıracak şekilde ayarlanabilmektedir. Ekibin ve malzeme ile ekipmanın yeterli oluşu, kısa sürede hastane temizliği yapılmasını sağlamak bakımından oldukça önemlidir.

Temizlik işleri belirli bir sıra gözetilerek ve detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Bu sayede sağlığı tehdit eden unsurların ortamdan uzaklaştırılması sağlanabilmektedir. Sağlık kuruluşlarında muayene odaları, hasta yataklarının bulunduğu odalar, ameliyathaneler ve tuvaletler gibi birbirinden çok farklı yöntemlerle temizlenmesi gereken alanlar bulunmaktadır. Bu alanların her biri için kullanılacak ekipmanlar mutlaka temiz tutulmalı ve temizlik sırasında alan değiştirilirken bu araç gereç dezenfekte edilmelidir. Hastane uygulamalarında konunun hassasiyetini bilen profesyonel bir ekiple çalışmak, hastane mikrobu olarak ifade edilen enfeksiyon kaynaklarına karşı etkili bir koruma sağlama konusunda da yardımcı olacaktır.

Hastane Temizliği Talimatı

Hastane temizliği talimatına göre görevli elemanların kendi sağlıklarına dikkat etmesi de önemli bir konudur. Firmamızın hastane temizliği talimatı ile görevlendirmiş olduğu elemanların iş güvenliğinin sağlanması için ihtiyaca uygun olarak iş kıyafeti, eldiven ve maske ile bone takması sağlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da sağlık kuruluşlarında ortaya çıkan atıkların diğer kurumlardaki sıradan çöplerden farklı olarak tehlikeli olabilmesidir.

Buna bağlı olarak hastane temizliği talimatı kapsamında atıklar toplanırken uygun noktalarda biriktirilmesine ve doğru koruma tedbirleri alınarak tıbbi atıkların toplanmasına özen gösterilmelidir. Bu konudaki hassasiyetimizin bir gereği olarak sağlık kuruluşu temizliğinde görev alacak elemanlarımızın standart temizliğe ek olarak sıhhi temizlik, enfeksiyon kontrolü ve ameliyat gereçlerinin temizliği gibi özel konularda bilgili olması sağlanmaktadır. http://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/2934,20hastane-temizligi-ve-atik-yonetimippt.ppt?0

Paylaş
WhatsApp